Haber
15 Haziran 2019 - Cumartesi 09:45
 
Bahri Yavuz'dan veda konuşması
Kocaelispor’da başkanlık görevini bırakan Bahri Yavuz veda etti
KOCAELİSPOR Haberi
Bahri Yavuz'dan veda konuşması

TFF 3. Lig temsilcilerinden olan ve bir dönem yakaladığı başarılar ile Anadolu kulüpleri arasında öne çıkan Kocaelispor’da yeni başkan belirlendi. TFF 2. Lig’e çıkma şansını Play-Off yarı final müsabakalarında kaybettikten sonra seçim kararı alan Kocaelispor’da yeni başkan tek listeyle seçime giren Kartepe Belediyesi eski başkanı Hüseyin Üzülmez oldu. 

 

O GÜNLERE DÖNME LÜKSÜMÜZ YOK

 

Kongrede 5 yıldır yürüttüğü başkanlık görevini Hüseyin Üzülmez'e devreden Bahri Yavuz veda konuşması yaptı. Yavuz şunları söyledi: “İlk gün söylediğimiz gibi, hiçbir statü ayrımı yapmaksızın herkesi selamlıyorum. 2014 yılında ilk kongrede bu kürsüde çok heyecanlıydım. Bugün de öyle ama bugünkü daha farklı. 21 Mayıs 2014, ilk kongremiz. Bugünü hayal etmiştim demişim kendi adıma. Yalan yok, bu şehrin namusu Kocaelispor demiştim. Emaneti arkadaşlarımla alacağız, bir kuruşunu boşa harcayamayacağımıza, bu kulübün içine siyaset sokmayacağımıza namusum ve şerefim üzerine söz vermiştim. Birinci hedefimiz önce iyi kulüp olmak sonra şampiyon olmak demiştim. Ağaca yaslanma kurur, adama yaslanma ölür demiştim. Bu kulübün bugünden sonra o eski günleri yaşama şansı yok. O günlere dönme lüksümüz yok.

 

HAYAL SATMADIK

 

Bu şehirde yeniden Kocaelispor’un konuşulduğu, fikir beyan ettiği ve dertlendiği süreç başladı. Ben ve arkadaşım ellerimizden gelen yaptık. Şehirde başladığımız gün ve bugün. Şehre hayal satmayacağımız dediğimiz bir dönem vardı. Yapamayacağımız bir şeyi yapacağız demedik. Popülist bir söylemde bulunmadık. Çok daha farklı olabilirdi ama kulübün Türkiye’ye örnek olabilmesi ve gerçeklerle yüzleşebilmesi için… Söz verdiğimiz gibi hayal satmadık, bu şehrin çocuklarına fırsat verildiğinde neler yapabileceğini gösterdik. Kulübün bir kuruşunu borca harcamadık. Bu kulübü herkesle barıştırdığımızı düşünüyorum. Son 10 günde Kocaelispor’un gündem olması en büyük cevabı. Sizlerden ricamız bu şehrin markasını korumak istiyorsak bu şehrin kılcallarına dokunmalıyız. Bu şehri belde belde kucaklamak zorundayız. 5 sene boyunca Kocaelispor geliyor dilenecek algısı vardı. Gitmedik, karşılıksız bir şey olmadan gitmedik. Projeyle, vizyonla gittik. Buradan bugün pozitif enerji doğacak. O enerji bizi tekrar bir yere götürecek.

 

 

ALLAH AFFETMEZ

 

Lütfen altyapıdaki yapılandırmayı güçlendirin. Tüm futbolcu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Masörümüz, malzemecilerimiz, her deplasmanda her idmanda, iç sahada her yerde, gönüllü üniversiteli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gönlünü kırdığımız kim varsa hakkımızı helal ediyorum. Kocaelispor için hep beraber yaşadıklarımızı unutup hayallerimiz için mücadele edeceğiz. Ben bütün hakkımı helal ediyorum. Siyasetçilerimiz; Bu kulübü çok seviyoruz. Bugünden sonra bu kulübe fayda sağlayacağınız bir ortam değil, lütfen bu insanları siyasetiniz ve gözyaşları için kullanırsanız bu şehir, Allah bunu affetmez." 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı