Haber
05 Ekim 2019 - Cumartesi 17:12
 
Bahçeli’nin veliahtı olduğu iddia edilen İzzet Ulvi Yönter kimdir?
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan İzzet Ulvi Yönter'in hakkında çıkan iddialar sonrası vatandaşlar tarafından en çok merak edilen isimlerden biri oldu.
POLİTİKA Haberi
Bahçeli’nin veliahtı olduğu iddia edilen İzzet Ulvi Yönter kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan İzzet Ulvi Yönter’in hakkında çıkan iddialar sonrası vatandaşlar tarafından en çok merak edilen isimlerden biri oldu.

 

Geçen günlerde hastaneye kaldırılan ve soğuk algınlığı olduğu bildirilen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin hastalığının farklı olduğu iddia edildi.

 

İddiayı ortaya atan Sabahattin Önkibar, Bahçeli’nin hastalığının ciddi olduğunu ve yerine ise İzzet Ulvi Yönter’in geçeceğini söyledi.

 

Gündem yaratan bu açıklama sonrası vatandaşlar İzzet Ulvi Yönter’in kim olduğunu merak etmeye başlayıp internet üzerinden araştırmaya başladılar.

 

Biz de sizler için İzzet Ulvi Yönter’in biyografisini derledik.

 

İZZET ULVİ YÖNTER KİMDİR?

 

İzzet Ulvi Yönter, 11 Mayıs 1976’da Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde doğdu. Kamu Görevlisi; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Politikası Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamladı. Gazi ve Anadolu üniversitelerinde iktisat doktora çalışmalarına devam etmektedir. Ulaştırma ve Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlıklarına bağlı kuruluşlarda müfettiş olarak çalıştı. 25 ve 26. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyeliği yaptı. MHP Genel Başkan Yardımcısıdır. İyi düzeyde İngilizce bilen Yönter, evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı