Haber
14 Eylül 2017 - Perşembe 06:48
 
Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde olay çıktı
Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesinde şoke eden olaylar yaşandı. Ankara'da düzenlenen törenin ardından toprağa verilmek üzere İncek Mezarlığı'na götürülen cenaze, protestolar sebebiyle defnedildiği mezardan çıkarıldı. Cenazeye Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Aysel Tuğluk özel izinle katılırken yaşanan gelişmeler üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soyla devreye girdi.
GÜNCEL Haberi
Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde olay çıktı

Aysel Tuğluk'un cenazesi için Ankara'daki İncek mezarlığı seçilmişti. Defin için cenaze buraya getirildi ve toprağa verildi. Defin sırasında mezarlık etrafında toplanan 50 kişilik grup cenazenin burada toprağa verilmesine tepki gösterdi. Olaylar üzerine Hatun Tuğluk'un cenazesi defnedildiği mezardan çıkarılıp tekrar törenin düzenlendiği cemevine götürüldü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ankara Valisi Ercan Topaca olayları öğrenince mezarlığı gitti. Bakan Soylu'nun talimatı ile mezarlıkta önlem alındı ve cenazeye zarar gelmemesi için gereken düzenleme yapıldı. Ankara Valiliği de konuyla ilgili açıklama yaptı.

Olayın duyulmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun mezarlığa gittiği belirtilen açıklamada ayrıca, "İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile birlikte derhal mezarlık alanına intikal edilmiş ve alınan tedbirler gözden geçirilmiştir. Mezarlık alanında bulunan Milletvekilleri ve merhumenin ailesi ve yakınları ile görüşülüp, cenazenin defni konusunda ailenin alacağı kararın, uygulanması için her türlü tedbirinin alınacağı hususu kendilerine ifade edilmiştir" denildi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı