Haber
11 Şubat 2018 - Pazar 13:46
 
Atakan mezarı başında anıldı
İzmit Belediyesi eski belediye Başkanı Leyla Atakan vefatının yıl dönümünde mezarı başında anıldı.
- Haberi
Atakan mezarı başında anıldı

11 Şubat 1971 tarihinde Başiskele Seymen mevkiinde geçirdikleri elim bir trafik kazasında yaşamlarını yitiren görev şehitleri, İzmit Belediye eski Başkanı Leyla Atakan ile meclis üyesi çalışma arkadaşları Feridun Özbay, İsmail Kolaylı ve Abdurrahman Yüksel için dün anma düzenlendi.

İLK VE TEK BAŞKAN

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın programında olduğu için anmaya katılamadı. Başkan Doğan’ın daha sonra anmaya geleceği söylendi. Anma programında CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, eşi Nurdan Sarıbay, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehdi Kaan Günan, Biz İzmitiz Platformu Başkanı Hüseyin Erol, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol ve çok sayıda parti üyesi katıldı.

KIRMIZI KARANFİL BIRAKILDI

Anma öncesinde Fevziye Camii İmamı Faruk Çoban, Atakan’ın kabir başında dua yaptırdı. Daha sonra İl Başkanı Cengiz Sarıbay konuşma yaptı. Sarıbay şunları söyledi: “Cumhuriyet kadınlarına örnek olmuş, idol olmuş. Halkçı, belediyeci bir belediye başkanı ve yakın çalışma arkadaşları maalesef elim bir trafik kazasında vefat ettiler. Onlarına acısını biz hala taşıyoruz. Bu vesileyle ben burada bulunan tüm yakınların ve tüm Kocaeli halkına sabır diliyorum” akabinde Atakan’ın kabrine kırmızı karanfiller bırakıldı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atakan, mezarı, başında, anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı