Haber
15 Eylül 2017 - Cuma 14:16
 
Arınç'ın önemli dediği açıklama geldi Sinan Çetin de var Aleyna Tilki de!
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın dün Twitter'dan duyurusunu yaptığı açıklama geldi. Arınç'ın Danışmanı Tarık Ümit Genç tarafından yapılan açıklama içeriğiyle şaşırttı.
GÜNCEL Haberi
Arınç'ın önemli dediği açıklama geldi Sinan Çetin de var Aleyna Tilki de!

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada danışmanı Tarık Ümit Genç'in bugün bir açıklama yapacağını duyurmuştu. Arınç takipçilerine danışmanını takip etme tavsiyesinde bulunmuş ve şunu tweeti atmıştı:

"Danışmanım @tarikumitgenc'i takip etmenizi ve yarın yapacağı açıklamalarını vicdan gözü ile satır satır okumanızı kesinlikle tavsiye ederim."

Arınç'ın takipçilerinin bugün gün boyu beklediği açıklama akşam saatlerinde geldi. Tarık Ümit Genç kendi Twitter hesabından 3 sayfalık açıklama yaptı. Sosyal medyada "Arabasına şiir yazan adam" olarak bilinen Tarık Ümit Genç'in açıklaması Arınç'ın bahsettiği kadar önemli bir şey çıkmadı. Hatta açıklamanın detayları okuyanları güldürdü.

Tarık Ümit Genç, FETÖ'nün medya yapılanması kapsamında tutuklanan gazeteci Murat Aksoy'un ifadesinde kendisinden bahsettiği iddialar ilişkin açıklama yaptı. SİNAN ÇETİN'LE BAŞLADI ALEYNA TİLKİ'YLE DEVAM ETTİ

Genç açıklamasında şahsıyla ilgili yanlışlığın düzeltileceğine 'yürekten inandığını' yazarak şöyle devam etti:

"Zira Sinan Çetin'in PARDON'u sinemada güzel ama hayatın içinde izahı gerçekten zor oluyor, hayatı zorlaştırıyor."

Genç, açıklamasının devamında da CHP'nin Adalet Yürüyüşü'ne gönderme yaparak şunları yazdı:

"İsminin başında ADALET olan AK Parti iktidarda iken, ana muhalefet partisi ADALET yürüyüşü yapıyor ve ADALET kavramı muhalefet partisinin argümanı haline geliyorsa; bu durum, gerek KHK listelerindeki, gerekse yargılama süreçlerindeki kimi yanlışlardandır.

Sanki gizli bir el, işini hakkıya yapan yargı mensuplarını da manipüle ederek, htirmeden ve adeta Tilki kurnazlığıyla adaleti AK Parti'den çalıp, muhalefete argüman olarak sunmaya gayret ediyor.

İnsanın içinden; "Çaldığı o adaleti yerine koy lütfen. Eğer hislerinden pek emin değilsen. Son olsun bari..." diyesi geliyor" diye yazdı.

İşte Tarık Ümit Genç'in açıklamasının tam metni:

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı