Haber
20 Haziran 2019 - Perşembe 02:28
 
Apple Şarj Kablolarını Değiştiriyor! İşte Yeni iPhone Şarj Yuvası!
Apple'ın yeni iPhone modelini Eylül ayında tanıtması beklenirken, telefon hakkındaki detaylar sızdırılıyor. Bir söylentiye göre Apple yeni iPhone cihazlarında şarj yuvalarında değişikliğe gidiyor.
TEKNOLOJİ Haberi
Apple Şarj Kablolarını Değiştiriyor! İşte Yeni iPhone Şarj Yuvası!

Apple'dan Yeni Hamle! Şarj Yuvaları Değişiyor!

 

Apple'ın yeni iPhone'u, Eylül ayında tanıtması beklenirken, telefon hakkında flaş bir bilgi sızdırıldı. Yeni cihazda lightning yerine farklı bir şarj yuvası kullanılacağı iddia edildi. 

 

Apple'ın Eylül ayında duyurması beklenen yeni telefonları pek çok yenilikle birlikte gelecek. Ancak cihazlarla ilgili en önemli değişiklik lightning yuvasının kaldırılması olacak. Bunun yerine şirket, daha yaygın bir hale gelen USB-C standardını iPhone'lara getirmeyi planlıyor.

 

Apple Şarj Yuvası

 

Çok Daha Avantajlı

 

USB-C bant genişliği anlamında mevcut Lightning bağlantısı ile kıyaslandığında çok daha verimli bir bağlantı seçeneği. Ek olarak kullanıcılar farklı konnektör ve bağlantı karmaşasından kurtulmuş olacak. USB-C destekli bir Android telefonun şarj cihazından iPhone kullanıcıları da faydalanabelicek. Böylece iPhone ve Android cihazlar arasındaki yıllardır devam eden şarj cihazları konusundaki farklılık da sona ermiş olacak.

 

USB Type C

 

Öte yandan USB-C daha fazla hız anlamına geliyor. USB 3.1 standardı, çoğu yeni USB-C cihaza güç sağlıyor. Bu standart 10 Gbps veri transfer oranı ve 100 W güç sağlama kapasitesi ile dikkat çekiyor. Lightning bağlantısı ise USB 2.0 standardındaki gibi yalnızca 480 Mbps hız sunuyor.

 

Bazı kaynaklar iPhone modellerinde bu yıl USB-C değişiminin görüleceğini belirtirken, bazı kaynaklar ise Apple'ın Eylül ayına kadar böyle büyük bir değişikliği yetiştiremeyeceğini ve bu yeniliğin seneye uygulamanmaya başlayacağını belirtiyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı