Haber
07 Şubat 2018 - Çarşamba 13:42
 
Alo Evlat ekibi kutsal topraklarda
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Alo Evlat ekibi Mekke’de Umre vazifelerini yerine getiriyorlar. Umre görevini yapan Kartepeli büyükler zaman zaman yaşadıkları mutluluk karşısında gözyaşlarına hakim olamıyor
- Haberi
Alo Evlat ekibi kutsal topraklarda

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ödüllü projelerinden biri olan Alo Evlat hattı birimi bakımını üstlendiği Kartepe’li büyüklerin Umre isteklerini yerine getirdi.  Alo Evlat Hattı ekibi tarafından bakımı yapılan ve yolculuk etmeye müsait olan 15 Kartepeliyi Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Umre’ye götürdü. Başkan Üzülmez’in önderliğinde oluşturulan kafilede 15 vatandaşın yanı sıra Alo Evlat Hattı ekibinden 5 personel Kartepeli büyüklerin bakımı ve sorumluluğunu üstlenmek üzere yer aldı. Cengiz Topel Havaalanından yola çıkan kafile önce Mekke’ye gitti. Mekke’de 16 gün kalacak olan kafile 4 gün Medine’de kaldıktan sonra yurda dönecek. Kafile kutsal topraklarda 20 gün kalacak. Alo Evlat Hattı ekibine Umre boyunca İmamlar Osman Tandoğan ve Nuri Yayla eşlik ve rehberlik ettiler.  

 

KUTSAL YERLER ZİYARET EDİLİYOR
Geçtiğimiz günlerde Cengiz Topel Havaalanında toplanan Umre yolcuları Mekke’ye gittiler. Alo Evlat Hattı ekibi sabahın ilk ışıklarıyla Kabe’ye giderek ilk umre görevlerini yerine getirdiler. Kartepeli büyükler daha sonra Hudeybiye anlaşmasının yapıldığı yerde ihrama girerek umre yaptılar. Alo Evlat Hattı Umre heyeti Kâbe'ye yaklaşık 4 km. uzaklıkta, yüksekliği 500 metre civarında olan Peygamber Efendimiz ile Hz. Ebubekir'in Mekke'den Medine'ye hicret ederlerken gizlendikleri Sevr Dağı’nı, Peygamber Efendimize ilk vahinin geldiği Hira Dağı (Cebeli Nur Dağı) ve Arafat Dağı’na ziyarette bulundular. Sabaha karşı Hira Dağı (Cebeli Nur)’a çıkan Alo Evlat Hattı’nın bakımını yaptığı Kartepeli büyükler sabah namazını eda ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alo, Evlat, ekibi, kutsal, topraklarda,
Yorumlar
Haber Yazılımı