Haber
09 Kasım 2018 - Cuma 13:15
 
Ali Korkmaz: Aday adaylığımız kararlılıkla devam ediyor
Teşkilatta görev almış isimlerin istifa sürecinin ertelenmesi nedeniyle yarın yapacağı AK Parti İzmit Belediye Başkan Aday Adaylığı resmi başvurusunu erteleyen Ali Korkmaz, Ada adaylığımızı kararlılıkla devam ediyor dedi
KOCAELİ Haberi
Ali Korkmaz: Aday adaylığımız kararlılıkla devam ediyor

AK Parti İzmit Belediye Başkan Aday Adayı Ali Korkmaz, teşkilatta görev almış isimlerin istifa sürecinin ertelenmesi nedeniyle yarın yapacağı İzmit Belediye Başkan Aday Adaylığı resmi başvurusu ertelediğini duyurdu. Aday adayı olacağını açıkladıktan sonra kendisine gösterilen ilgiden dolayı da herkese teşekkür eden Korkmaz şunları söyledi: ‘’Bu kentte doğup büyümüş, bu kentte geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, gençlerimize yatırım yapmış, onlar için her zaman en iyisini istemiş bir kardeşiniz olarak, 10 yıl önce devlet memurluğunu bırakarak siyasete adım attığım AK Parti çatısı altında İzmit Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldum. Resmi başvurumu 10 Kasım Cumartesi günü (yarın) yapacağımı duyurdum.

 

AK PARTİ HİZMET PARTİSİDİR

AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı gibi çok önemli ve onurlu bir görevi 7 yıl süreyle yaptıktan sonra geçen yıl ‘İl Yönetim Kurulu’na’ seçilerek partimizde aktif görevime devam ettim. İlçe Başkanlığı dönemimde dünyada eşi-benzeri olmayan, hem doğal güzellikleri hem de tarihin birçok döneminde en önemli olaylara evsahipliği yapmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda bile kilit şehirlerden olmuş Güzel İzmit’imize hizmet etme onurunu yaşadım.  Şehrimizin önemli sorunlarının çözülmesinde, yeni yatırımların yapılmasında Bakanlarımız, Belediye Başkanlarımız ve Milletvekillerimizle birlikte gece gündüz çalışarak İzmit’i bugün ülkemizin örnek kentlerinden biri haline getirdik. AK Parti, hizmet partisidir. 

 

BAŞKANLARA TEŞEKKÜR

Bu vesileyle AK Parti çatısı altında bugüne kadar İzmit’e hizmet etmiş değerli belediye başkanlarımız;  Saraybahçe Belediye Başkanımız, ağabeyim Halil Vehbi Yenice’ye,  Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk’e,  Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman’a,  Alikahya Belediye Başkanı Sabri Gökbudak’a,  Akmeşe Belediye Başkanı Hilmi Sevilen’e, belde belediyelerin birleşmesinden sonra İzmit’in ilk belediye başkanlığı görevine seçilen, iki dönemdir bu görevi başarıyla sürdüren ve özellikle son dönemde güzel İzmit’imizin tarihiyle kucaklaşmasını sağlayan İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan’a teşekkür ediyorum.

 

ONURLU BİR GÖREV

Aynı şekilde merhum belediye başkanı Leyla Atakan başta olmak üzere görüşü, siyasi partisi ne olursa olsun şehrimize hizmet etmiş herkese şükranlarımızı sunuyorum. Siyasete başladığım ilk gün olduğu gibi bugün aynı aşkla, aynı heyecanla ve Kuruçeşme’den Akmeşe’ye, Alikahya’dan Sanayi Mahallesi’ne, Cumhuriyet Mahallesi’nden Yahya Kaptan’a, Topçular’dan Körfez 42 Evler’e, Balören’den Şahinler’e, Bulduk’tan Eseler’e, Kulfallı’dan Yenice’ye Serdar’dan Sepetçi’ye, Veliahmet’ten Bekirdere’ye, Sekbanlı’dan Nebihoca’ya, Yeşilova’dan Hacıhızır’a, Turgut’tan Tavşantepe’ye, Cedit’ten Mehmet Ali Paşa’ya, Yenidoğan’dan Yenişehir’e Şirintepe’den Gültepe’ye, Zeytinburnu’ndan Gündoğdu’ya, velhasıl güzel şehrimizin her köşesinden ve halkımızın her kesiminden gelen samimi destekle partimizin hizmet bayrağını daha yukarılara taşımak için bu onurlu göreve talip oldum.

 

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bugüne kadar partimizin aldığı hiçbir karara karşı gelmedim. Hafa içinde il yönetim kurulu üyeleri dahil olmak üzere teşkilatta görev almış isimlerin istifa süreci bilindiği gibi ertelendi. Bu nedenle 10 Kasım Cumartesi (yarın) günü yapacağımız resmi başvurumuzu, partimizin belirleyeceği ileri bir tarihe ertelemiş bulunmaktayım. Ama İzmit’e olan sevdamız, hizmet aşkımız ve aday adaylığımız kararlılıkla devam etmektedir. Bu kutlu göreve talip olacağımızı açıkladığımız günden bu yana yanımıza gelerek destek veren, gelemeyip telefonla ve mesajla desteklerini ileten, tanıdık-tanımadık gördükleri her yerde sevgisini, desteğini bizden esirgemeyen ve bana ulaşamadığı halde dualarıyla yanımızda olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Son olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlamamızın 80.yıldönümünde bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor, bu vesile ile ülkemiz için canını hiçe sayan şehitlerimizi, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı