Haber
28 Kasım 2019 - Perşembe 15:40
 
Akar'dan Büyükakın'a: 'Buyurun gelin! Polemiğe devam mı yoksa hodri meydan mı diyeceksiniz?'
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı eleştirerek, “Buyurun gelin; istediğiniz yerde, programda Kocaeli’nin sorunlarını ve geçen 15 yıllık dönemdeki lale devrini konuşalım. Polemiğe devam mı yoksa hodri meydan mı diyeceksiniz bunu da göreceğiz.” dedi
YEREL POLİTİKA Haberi
Akar'dan Büyükakın'a: 'Buyurun gelin! Polemiğe devam mı yoksa hodri meydan mı diyeceksiniz?'

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı eleştirerek meydan okudu. Akar, “Belediye Başkanına yakışmayacak bir dille TV programına yine ‘ben tek siz hepiniz’ gelin demektedir. Başkan samimi iseniz buyurun gelin; istediğiniz yerde, programda Kocaeli’nin sorunlarını konuşalım” dedi Akar’ın açıklaması şöyle: ‘’Bir süredir kentimizde her konuşmasında ‘Ben’ diyerek gündeme gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın anlaşılan o ki icraatları ile değil polemikleri ile haber ve gündem de olmak istemektedir.

 

AĞABEY USLUBUYLA DİLE GETİRDİM

 

Geçtiğimiz hafta yapmış olduğum basın toplantısında kendisine Belediye Başkanı olduğunu hatırlatarak önceliğinin ve önceliğimizin Kocaeli’nin sorunları olduğunu ve bunlarla ilgili kafa yorulması gerektiğini bir ağabey üslubu ile dile getirdim. Başkanın Kocaeli’nin yararına olan tüm projeleri de sonuna kadar destekleyeceğimizin de altını çizerek bu kentin ve vatandaşlarımızın hizmeti hak ettiğini söyledim. Ancak bakıyoruz ki geçen 8 aylık süreçte sadece Darıca-Gebze metrosunu Ulaştırma Bakanlığına devreden ve başka bir icraatı olmayan Sayın Başkan bugün de yine kendisine sorular soran ve görevini hatırlatan bizlere bir siyasetçi ve Belediye Başkanına yakışmayacak bir dille TV programına yine ‘ben tek siz hepiniz’ gelin demektedir.

 

YALNIZLIĞINI DİLE GETİRMİŞ

 

Öncelikle Sayın Başkanın şunu bilmesi gerekiyor; TBMM çatısı altında yapmış olduğumuz çalışmalarda ve konuşmalarda, bizleri seçerek Meclise gönderen Kocaeli halkının sorunlarını ve kentin hak ettiği yatırımları alması için var gücümüzle çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Ancak bugün kendisini yalnız bırakan (ki bunu Başkan kendi söylüyor) ’Ben Tek Siz Hepiniz’ diyerek yalnızlığını açık bir şekilde dile getirmiştir. Mecliste de 7 AKP Milletvekili Kocaeli halkını yalnız bırakmaktadır. Öyle ki bugüne kadar Mecliste yaptığım tek bir konuşma sonrası dahi 7 AKP Milletvekilinden biri çıkıp da cevap verememiştir.

 

LALE DEVRİNİ KONUŞALIM

 

O yüzden bugün kendisine 7 AKP Milletvekilini de al gel Kocaeli’yi konuşalım diyebilirim. Ancak kendisine sorulan soruları bir tarafa bırakarak, sadece ‘Ben’ diyerek, seviyeden uzak bir dil kullanan Sayın Başkan samimi iseniz buyurun gelin; istediğiniz yerde, programda Kocaeli’nin sorunlarını ve geçen 15 yıllık dönemdeki lale devrini konuşalım. Sürekli ortaya attığınız ve bahane ürettiğiniz Yuvacık Barajı'nı konuşalım. Kocaeli halkı gerçekleri öğrensin ve bırakalım vatandaşlarımız bunu değerlendirsin. Polemiğe devam mı yoksa hodri meydan mı diyeceksiniz bunu da göreceğiz.’’

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı