Haber
08 Aralık 2017 - Cuma 07:00
 
AK Parti’nin atanan başkanı belgesini aldı
Geçtiğimiz gün, akşam saatlerinde AK Parti Gebze ilçe teşkilatına başkan olarak atanan İrfan Ayar, bugün il binasında gerçekleştirilen törenle yetki belgesini İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın elinden aldı. İl Başkanı Şemsettin Ceyhan mevcut başkan Hasan Soba ve Yönetiminin istifaları alındıktan sonra İrfan Ayarın atandığını söyledi
- Haberi
AK Parti’nin atanan başkanı belgesini aldı

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde AK Parti Gebze ilçe teşkilatına başkan olarak İrfan Ayar bugün il binasında gerçekleştirilen törenle yetki belgesini İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın elinden aldı. Ceyhan İrfan Ayar’ın yetki belgesini almasının ardından gerçekleştirdiği konuşmasında, “. Ortaya çıkan süreçte Genel Merkezimiz bizi mevcut ilçe yönetimi ve yedek yönetimdeki arkadaşlarımızın istifası ile yeni bir aşamaya geçeceğimizi ifade etti. Gebze yönetiminden İlçe Başkanımız olmak üzere yöneticilerimiz Genel Merkezin talimatına uyarak, güzel bir teşkilat örneği göstererek mevzuyu ikiletmeden istifalarını verdiler” ifadelerine yer verdi.


İL BAŞKANLARINI SABRİ YALIM‘A BEKLİYORUM
Kudüs’te yaşanan olayları değerlendirerek konuşmasına başlayan Şemsettin Ceyhan, “ Dün yaptığımız görüşmeler çerçevesinde atama belgesini takdim etmek istedik. Gündem yoğun. Kudüs‘le ilgili yaşanan gelişmeleri kınayarak konuşmaya başlamak istiyorum.  Hem Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte milletimiz ortak bir duruş sergileyecek ve tüm dünya Müslümanların buna en önemli cevabı vereceğini biliyoruz. Kudüs alalade bir şehir değil. Hem İsrail hem de Amerika aldıkları bu karardan döneceklerdir.  Mecliste tüm partiler ortak metne imza attılar. Bende tüm İl başkanlarını yarın Sabri Yalım Parkında gerçekleştirilecek protestoya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.


6 İSTİFA ALINDI
Gebze’de yaşanan kongre sürecini değerlendiren Şemsettin Ceyhan, “Gebze ile ilgili kongrede Pazar günü yapılan kongre Genel Merkez teşkilat başkanlarımız açıklamıştı. İki listeli olarak gözüken kongreyi erteleme kararı almıştık. Ortaya çıkan süreçte Genel Merkezimiz bizi mevcut ilçe yönetimi ve yedek yönetimdeki arkadaşlarımızın istifası ile yeni bir aşamaya geçeceğimizi ifade etti. Gebze yönetiminden İlçe Başkanımız olmak üzere yöneticilerimiz Genel Merkezin talimatına uyarak, güzel bir teşkilat örneği göstererek mevzuyu ikiletmeden istifalarını verdiler. Yedek Yönetimden katılan 9 kişi de gelerek istifalarını verdikten sonra bu istifalar sonrası istifalar sonrası Gebze Yönetimini görevini bitirdi. İstifalarını veremeyen arkadaşlar ise yetişemedikleri için o toplantıya katılamadılar. 


AYAR‘IN ATANMASINA KARAR VERİLDİ
Çarşamba günü Genel Merkez beni Ankara‘ya davet etti. Hızlı bir şekilde istişare yaptıktan sonra teşkilat başkanlığına İrfan Ayarın atanmasına karar verildi. Bu akşam sizlerin huzurunda yetki belgesini vereceğiz.  Kısa bir süre içerisinde bizler İrfan beyle İl Başkanlığı koordinasyonunda Gebze İlçeye şekil verecek olan Yönetimi Genel Merkez onayıyla yapacağız. İl kongresi ile ilgili henüz bir takvim yok. Büyükşehir olmayan illerin kongrelerinin ardından sıranın bize gelmesini bekliyoruz. Ocak ayının sonu gibi atamanın olmasını bekliyoruz. Gebze kongresi sonlandırıldı. Hüseyin Beyin sözlerini konunun sıcağı ile ilgili açıklama yaptığını düşünüyorum” ifadelerine yer verdi. 


CEYHAN YETKİ BELGESİNİ TAKDİM ETTİ
AK Parti’de 6. Olağan kongre süreci devam ediyor. İlimizde Gebze hariç diğer ilçelerde kongreler yapıldı. Gebze’de genel merkez tarafından İrfan Ayar aday gösterilmişti. Ayar’ın aday gösterilmesinin ardından Hüseyin Kurt da kongrede aday olduğunu açıklamıştı. Bu gelişme sonrasında kongre ertelendi. Geçtiğimiz gün AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan Ankara’ya genel merkeze gitti. Ceyhan’ın Ankara’da yaptığı istişareler sonunda AK Parti Gebze’ye İrfan Ayar atandı. Ayar’a yetki belgesi bugün parti binasında İl Başkanı Şemsettin Ceyhan tarafından takdim edildi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı