Haber
11 Ekim 2019 - Cuma 15:43
 
AK Parti’de kongre takvimi belli oldu
AK Parti İl Teşkilatı, bir açıklama yaparak 7. Büyük Kongre Takvimi hakkında bilgi verdi. İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Her AK Partilinin önünde de görev alma, sorumluluk üstlenme, partisine, ülkesine ve davasına hizmet etme konusunda tüm kapılar sonuna kadar açıktır” dedi
YEREL POLİTİKA Haberi
AK Parti’de kongre takvimi belli oldu

AK Parti İl Teşkilatı, bir açıklama yaparak 7. Büyük Kongre Takvimi hakkında bilgi verdi. Açıklamada, “Birlik, dirlik ve kardeşlik için yeniden yollara düşme vakti diyerek AK Parti Genel Merkez Karar ve Yönetim Kurulu tarafından başlatılan 7. Büyük Kongre takvimine göre 12 Ekim Cumartesi (yarın) ilimizde Delege Seçmen Listeleri askıya çıkacak ve bir hafta süreyle askıda kalacaktır. 19 Ekim Cuma günü kesinleşmiş delege seçmen listeleri ilan edilecek ve 7 Kasım Perşembe günü ilçe delege seçimleri başlayacaktır. İlçe delege seçimleri 30 Kasım Cumartesi gününe kadar tamamlanacaktır. Genel merkezimiz tarafından belirlenen takvime göre ilçe kongrelerinin 1 Ocak 2020 Çarşamba ve 26 Nisan 2020 Pazar günleri arasında; İl kongrelerinin de 1 Haziran 2020 Pazartesi ile 27 Eylül 2020 Pazar günü tarihleri arasında tamamlanması öngörülmektedir.” denildi.

 

HERKESE AÇIK

 

Kogrelerle ilgili bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş ise “Milletimizin her bir ferdini hiçbir ayrım, hiçbir farklılık, hiçbir hesap gütmeksizin bu büyük mücadelede yanımızda yer almaya davet ediyoruz. İnşallah 7. Büyük Kongremiz bu davetin bir zemini, bir vesilesi olacaktır. AK Partinin kapısı bu büyük medeniyet davamızın heyecanını paylaşan herkese sonuna kadar açıktır. Her AK Partilinin önünde de görev alma, sorumluluk üstlenme, partisine, ülkesine ve davasına hizmet etme konusunda tüm kapılar sonuna kadar açıktır. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz en büyük gücümüzdür. Adalet duygumuza, vicdanımıza, ahlakımıza, dirayetimize, ülkemize hizmet aşkımıza sahip çıktığımız sürece hiç kimse milletimizle aramıza giremez” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı