Haber
25 Mart 2018 - Pazar 14:32
 
AK Gençlerden siyasi büyüklere vefa
AK Parti İzmit İlçe Teşkilatı tarafından Yahya Kaptan’da bulunan Gazeteci Sedat Şimşek Parkı’nın yanındaki yeşillik alana liderler hatıra ormanı için ağaç dikimi gerçekleştirildi
KOCAELİ Haberi
AK Gençlerden siyasi büyüklere vefa

AK Parti İzmit İlçe Teşkilatı tarafından Yahya Kaptan’da bulunan Gazeteci Sedat Şimşek Parkı’nın yanındaki yeşillik alana liderler hatıra ormanı için ağaç dikimi gerçekleştirildi. Türk siyaset tarihine damga vurmuş olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Celal Bayar, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Adnan Menderes, Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan, Alparslan Türkeş anısına ağaç fidanları dikildi. Programda ayrıca BBP’nin merhum genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve Afrin Şehitleri de unutulmadı. Ekilen iki ağacın künyesine Muhsin Yazıcıoğlu ve Afrin Şehitleri yazıldı.

 

PROGRAMA YOĞUN KATILIM

 

Yahya Kaptan’da gerçekleştirilen programa AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan  ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

 

“DOĞAYI DA SEVEN GENÇLERİZ”

 

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, “Orman haftası vesilesiyle böyle bir program gerçekleştiriyoruz. Her ağaca  siyasi büyüklerimizin adını veriyoruz. Bu bölge yürüyüş yolunun kenarında yer alıyor. İstiyoruz ki gençlerimiz siyasi büyüklerimizi tanısın. Muhsin Yazıcıoğlu ve Afrin şehitlerimizi de unutmadık. Biz vatanını seven gençler olmamızın yanı sıra ağacı, doğayı da seven gençleriz” diye konuştu.

 

“GÜZEL BİR VEFA ÖRNEĞİ”

 

Çağlayan’ın ardından söz alan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “Çok güzel ve çok farklı bir organizasyondayız. Ülkemiz için hayati kararlar almış büyüklerimizin adının yaşatılması bizleri mutlu etmiştir” dedi. Kahraman’ın ardından konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Gençlerimiz güzel bir vefa örneği gösteriyor. Ben AK Gençlerle gurur duyuyorum. Aykut kardeşimi kutluyorum. Biz güzel bir aileyiz. Bu ağacın bakımı konusunda da genç kardeşlerimizin göz kulak olacaklarını düşünüyorum. Biz bu tür etkinlikleri destekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

“BİZ YEŞİLE ÖNEM VERİYORUZ”

 

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın ardından söz alan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, “Gençlik kollarındaki kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Biz yeşile önem veriyoruz. Bu konuda çok güzel hizmetler gerçekleştiriliyor. Bu etkinliğin örnek olmasını diliyorum. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu da saygı ve hürmetle yad ediyorum” dedi. Ayaz’ın ardından konuşan AK Parti Milletvekili Zeki Aygün ise, “Gençlik kollarımız yaparsa en güzelini yapar. Buralar mezbelelik yerlerdi eskiden. Takdire şayan bir çalışma. Sizinle gurur duyuyoruz. Çalışmada emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından fidan dikimine geçildi. Fidan dikimi sonrası da toplu hatıra fotoğrafı çekilerek etkinlik sonlandırıldı. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı