Haber
09 Kasım 2018 - Cuma 14:26
 
Ahmet Kavaz: Sevgi ve saygıyla anıyoruz
ADD İzmit Şubesi Mustafa Kemal Atatürk’ün 80’inci ölüm yıldönümü nedeniyle basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını okuyan ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz, “Cumhuriyeti kurmuş, toplumun başöğretmeni olmuş, pek çok devrimin öncüsü olmuştur” dedi
KOCAELİ Haberi
Ahmet Kavaz: Sevgi ve saygıyla anıyoruz

SON ÇİVİ

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İzmit Şubesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 80’inci ölüm yıldönümü nedeniyle basın açıklaması düzenledi. Şube binasında düzenlenen açıklamaya ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz’ın yanı sıra dernek üyeleri katılım gösterdi. Grup adına açıklamayı okuyan ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “20’nci yüzyılın ilk çeyreği, İşgalin, esaretin, çaresizliğin ve ihanetin iç içe geçtiği bir dönemdi. Sevr Antlaşması, son savunma hattı olan Anadolu yarımadasının da parçalanmasını dayatıyordu. Kısacası yok olmanın eşiğine getirilmiş koskoca bir imparatorluğun, tabutuna çakılan son çiviydi. 

 

DEVRİMİN ÖNCÜSÜ

Bugün aramızdan ayrılışının 80’inci yılı dolayısıyla andığımız, sonsuz saygı ve minnet duyduğumuz, o büyük insan, eşsiz dahi Mustafa Kemal Atatürk, işte bu koşularda halkıyla bütünleşerek, Kurtuluş Savaşını kazanmış ve emperyalizme tarihi boyunca unutamayacağı bir yenilgiyi tattırmıştır. Her 10 Kasım’da şükranla andığımız bu büyük asker, büyük siyasetçi, büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk yeni ve çağdaş bir ulus yaratmanın gereği olarak, Cumhuriyeti kurmuş, toplumun başöğretmeni olmuş, pek çok devrimin öncüsü olmuştur. 

 

Şube binasında düzenlenen açıklamaya ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz’ın yanı sıra dernek üyeleri katılım gösterdi.

 

MECZUPLAR MEMLEKETİ OLMAYACAK

Yüce Atam, kurduğun Cumhuriyet, gösterdiğin hedefler bizler için değişmez ve şaşmaz ilkelerdir. Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olmayacaktır. Bugün etrafından dolanarak senin o yüce şahsına, kurduğun Cumhuriyete ve ilkelerine saldırmaya kalkışan elsiz ayaksız yeşil yılanların ve köşe başlarına kadar inen tarikat ajanlarının başları ne pahasına olursa olsun ezilecektir. 

 

SAYGIYLA ANIYORUZ

Büyük Atatürk, eşsiz insan, bu topraklar üzerinde senden aldığımız emaneti, bilimin yol göstericiliğinde daha da yükseklere taşıyacağımıza söz veriyoruz. Bu topraklarda, kadınıyla erkeğiyle omuz omuza, onurlu ve saygın, çağdaş, birer yurttaş olarak yaşamanın bedeli neyse ödemeye hazırız. Yüce Atam, tapusu kan, acı ve gözyaşı olan bu topraklar, bu vatan, sonsuza kadar var olacaktır. Bu bizim varlık nedenimizdir. Bir kez daha, en derin minnet ve şükranlarımızla, sevgi ve saygılarımızla anıyoruz.”

 

 

 

 

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Etiketler: Ahmet, Kavaz:, Sevgi, ve, saygıyla, anıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı