Haber
11 Eylül 2019 - Çarşamba 11:33
 
Adalet Nöbeti Kocaeli’de tutulacak
Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticilerinin tutuklanmasının ardından başlayan adalet nöbeti 86. Haftasında Kocaeli’de tutulacak. Nöbete 20 baro başkanı katılım sağlayacak ve taleplerini dile getirecek
KOCAELİ Haberi
Adalet Nöbeti Kocaeli’de tutulacak

86. HAFTA

 

Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticilerinin tutuklanmasının ardından Çağlayan Adliyesi önünde başlatılan ve Anadolu’yu dolaşan Adalet nöbeti Kocaeli’de. Bursa, Ankara gibi illerden sonra 86’ıncı haftada Kocaeli’de adalet nöbeti tutulacak. Bugün (Perşembe) saat 13.00’de Kocaeli Adliyesi önünde birçok baro başkanını katılımı ile adalet nöbeti tutulacak. Nöbette baro başkanları taleplerini dile getirecek.

 

TALEPLER DİLE GETİRİLECEK

 

Cumhuriyet Gazetesi yaşar ve yöneticilerinin tutuklanmasının ardından başlayan nöbet Türkiye’deki adalet talebine dönüştü. Birçok ilde sırayla tutulmaya başlanan adalet nöbeti, ülke genelinde adaletle ilgili yaşanan tüm sıkıntıların dile getirildiği bir platform haline geldi. Nöbette katılan baro başkanları tek tek taleplerini dile getirerek, adalet ile ilgili endişelerini ortaya koymaya başladı. Kocaeli Adliyesi önünde yapılacak nöbette de Kocaeli Baro Başkanı ile birlikte 20 baro başkanı taleplerini dile getirecek.

 

20 BARO BAŞKANI KATILACAK

 

Kocaeli Adliyesi önünde tutulacak olan nöbette Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Düzce, Hatay, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Mersin, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tunceli, Van, Yalova Baro Başkanları katılacak. Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, saat 13.00’te tüm meslektaşlarını Adalet Nöbetine güç katmaya davet etti. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı