Haber
03 Ekim 2019 - Perşembe 12:48
 
Açıklama geldi! Kocaeli Devlet Hastanesi kiralanacak mı?
Kocaeli Devlet Hastanesi'nin kiralanacağı iddialarına ilişkin İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama geldi.
SAĞLIK Haberi
Açıklama geldi! Kocaeli Devlet Hastanesi kiralanacak mı?

Kocaeli Devlet Hastanesi'nin kiralanacağı yönündeki haberlere İl Sağlık Müdürlüğü açıklık getirdi. Bir basın açıklaması yayınlayan İl Sağlık Müdürlüğü tüm iddiaları yalanladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

"İnşaatı devam eden ve 2020 yılında tamamlanarak devreye alınması planlanan Kocaeli Şehir Hastanesi hizmet vermeye başladığında, halkımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştıracak ve bölgemizdeki hizmet kalitesini üst düzeye taşıyacaktır.

 

Şehir Hastaneleri ile ilgili tüm işlemler mevzuat çerçevesinde hassasiyetle yapılmakta olup, yasal prosedürler dışında bir uygulama yapılması mümkün değildir. Diğer yandan şehir hastanelerinin açılacağı illerde, sağlık hizmetlerindeki insan gücü, tıbbi cihaz dağılımı ve mevcut hastanelerin rolleri bütüncül bir bakış açısı ile ilin ihtiyacına göre yeniden planlanmaktadır. Kocaeli ilinde de bu şekilde olacaktır.

 

İlimizde bulunan herhangi bir hastane binasının ticari amaçla kiralanması veya sağlık dışı bir hizmet için kullanılması şeklinde bir planlama kesinlikle söz konusu değildir. Vatandaşlarımızdan istirhamımız, Sağlık Bakanlığı veya İl Sağlık Müdürlüğümüzün resmî açıklamalarını takip etmeleri ve bu tür asılsız söylentilere itibar etmemeleridir." 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı