Haber
12 Ekim 2018 - Cuma 13:48
 
Abdulvahap Akıncı: Mahcubiyet yaşıyorum
Eğitim Bir Sen 2 Nolu Kocaeli Şube Başkanı Abdulvahap Akıncı sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çekici bir paylaşım yaptı. Akıncı, Üyelere yapıldığı gibi delegelere de her türlü baskının yapılacağından şüphem yoktur lakin üniversite ve KYK şubesi bu baskılara boyun eğmeyecektir dedi
KOCAELİ Haberi
Abdulvahap Akıncı: Mahcubiyet yaşıyorum

VİCDANLARI ZEDELEMEKTE

Eğitim Bir Sen 2 Nolu Kocaeli Şubesi Kasım ayında gerçekleştirilecek olan 2’nci Olağan Genel Kuruluna sayılı günler kaldı. Genel Kurulda yeniden aday olacağını açıklayan mevcut Başkan  Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çekici bir açıklama yaptı. Akıncı yaptığı açıklamada, “Demokrasi şölenimize olan yoğun katılım dolayısı ile üyelerimize teşekkür ederim. İç ve dış çok sayıda mihrakın hayata geçirmeye çalıştığı büyük komplo üyelerimizin vicdanı ile geri püskürtülmüştür. Talimatla hareket eden ve her türlü kirli yolu mubah gören anlayışa karşın, sorumluluk bilinci ve etik anlayışımız dolayısıyla çatışmaya fırsat verilmemiştir. Her gün üretilen yeni model iftira ve hakaretler vicdanları zedelemektedir” ifadelerini kullandı.

 

 

Eğitim Bir Sen 2 Nolu Kocaeli Şube Başkanı Abdulvahap Akıncı

 

KOMPLO İLE KARŞI KARŞIYA

Açıklamasının devamında Akıncı, “Birilerinin kendilerini desteklediğini alttan alta fısıltı gazeteleri aracılığı ile yayanlar aslında talimatla hareket ettiklerini ve her türlü kirli yolu mubah gören anlayışa sahip olduklarını kendi kendilerine itiraf etmiş bulunmaktadırlar. Eğitim Bir Sen 2 Nolu Şube dışarıdan ve içeriden yapılan yoğun müdahale ve komplo ile karşı karşıyadır. İçerdeki taşeronların, kraldan çok kralcı geçinenlerin hangi beklentilerle bu işe giriştiklerini de sorgulamak lazım. Sözlerim hiçbir şekilde rakip başkan adayına dönük değildir” şeklinde konuştu. 

 

SON KALENİN DÜŞMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Son olarak Akıncı, “Birilerinin yalan ve iftiralarına cevap vermek zorunda kalmanın mahcubiyetini yaşıyorum. Kocaeli’nde vicdanın ve hür iradenin sesi olan şubemizin sesinin kısılmasına ve son kalenin düşmesine müsaade etmeyeceğiz. Üyelerimiz olup biteni hayretle izlemekte ve yapılan entrikalara karşı koymaktadır. Üyelere yapıldığı gibi delegelere de her türlü baskının yapılacağından şüphem yoktur lakin üniversite ve KYK şubesi bu baskılara boyun eğmeyecektir” diye belirtti.

 

 

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı