Haber
25 Kasım 2018 - Pazar 18:17
 
Ivana'ya 'motor' demişti! Karar verildi
Ünlü sunucu Ivana Sert, "Bana motor dedi" diyerek oyuncu Peker Açıkalın'dan şikayetçi olduğu dava, karara bağlandı. Savcılık, Açıklalın'ın bu sözünü sözün direkt olarak Sert'e söylemediği ve duraksayarak sarf ettiği için suç saymadı.
MAGAZİN Haberi
Ivana'ya 'motor' demişti! Karar verildi

Başarılı oyuncu Peker Açıkalın, filmde birlikte rol aldığı arkadaşı Ivana Sert için "Motor" kelimesini sarf etmesi üzerine, ünlü sunucu, Açıkalın'dan şikayetçi olmuştu.
 
 
"KİŞİLİĞİM ZEDELENDİ"
 
 
Bir filmde Ivana Sert ile başrolü paylaşan Peker Açıkalın, geçtiğimiz aylarda bir programa katıldı. Ekranda rol arkadaşını eleştiren Açıkalın, Sert için "O sanatçı değil,moda ikonu" deyip 'Motor' ifadesini kullandı. Bunun üzerine Sert, "Kişiliğim zedelendi" diyerek savcılığa başvurdu.
 

DURAKSAYARAK SÖYLEDİĞİ İÇİN SUÇ SAYMADI
 
 
Ivana Sert'in oyuncu Peker Açıkalın'ın kendisine "motor" dediği için yaptığı şikâyet karara bağlandı. Savcılık, Açıkalın'ın bu sözünü, direkt olarak Sert'e söylemediği ve duraksayarak sarf ettiği için suç saymadı.
 
 
 
PROGRAM KAYITLARI İNCELENDİ
 
 
Başlatılan soruşturmada, olayın yaşandığı programın kayıtları incelendi. Savcılık, Açıkalın'ın sözlerini direkt Sert'e söylemediğini belirtip takipsizlik kararı verdi. Kararda hakaret suçunun oluşması için, 'doğrudan ve duraksamaya yer vermeden sövme' olması gerektiği belirtildi.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı