Haber
11 Ocak 2019 - Cuma 14:47
 
5 yılda 19 bin gence ücretsiz eğitim
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in büyük önem verdiği çocuk ve spor alanlarında ki çalışmalar meyvesini veriyor. Yaz ve spor okullarında son beş yılda 19 bin genç ücretsiz spor eğitimi gördü.
KOCAELİ Haberi
5 yılda 19 bin gence ücretsiz eğitim

1500 LİSANSLI SPORCU

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in göreve gelmesiyle büyük önem verdiği yaz ve kış spor okulları Kartepeli ve ailelerinin yuğun ilgisiyle karşılanıyor. 8 ile 15 yaş aralığındaki çocukların son beş yıl da yaz spor okullarında 13 bin, kış spor okullarında 6 bin öğrenci uzman eğitmenler tarafından çeşitli branşlarda ücretsiz eğitim gördü. Eğitim gören sporcular arasında 1500 öğrenci lisans aldı.

 

SPORDA FIRSAT EŞİTLİĞİ

 

Yaptığı sosyal belediyecilik faaliyetleriyle her kesimden insanın takdirini toplayan Kartepe Belediyesi, çocukların bedensel ve ruhsal yönden sağlıklı yetişmesine de katkıda bulunmak için sosyal projeleri ile sporda da fırsat eşitliği sağlıyor. Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak onlara spor yapma bilincini aşılayan Yaz ve Kış Spor Okulları, Kartepe’de sağlıklı nesiller yetişmesinde ve gençlerin kendisini geliştirmesinde büyük katkı sağlıyor.

 

BAŞARILARI GURUR KAYNAĞIMIZ

 

Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Geleceğimiz olan gençlerimizin sağlıklı yetişmesi amacıyla düzenlediğimiz yaz ve kış spor okullarımız ilk günden beri büyük ilgi görüyor. Özellikle gençlerimizi kötü alışkanlıklara itecek ortamlardan uzak bir şekilde yetişmeleri amacıyla eğitim verilen spor okullarında son beş yılda 19 bin gencimiz faydalanmıştır. Uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimlerde birçok branşta başarılar elde edildi. Lisans sahibi olarak önleri açılan birçok gencimiz var. İlerledikleri branşlarda desteğimiz maddi ve manevi olarak kesintisiz devam edecek. Onların başarıları bizim gurur kaynağımız oluyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 5, yılda, 19, bin, gence, ücretsiz, eğitim, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı