Haber
09 Eylül 2019 - Pazartesi 12:27
 
25 yıllık gelenek devam etti, Petrol İş’te görevler devredildi
Petrol-İş Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman’ın genel merkeze seçilmesinin ardından sendikada yapılan devir teslim töreninde şube başkanlığı görevine Nesimi Yetişoğlu getirildi. Törende sendikanın 25 yıllık mazisinde yer alan isimlerin olması dikkat çekti
KOCAELİ Haberi
25 yıllık gelenek devam etti, Petrol İş’te görevler devredildi

ESKİLER DE KATILDI

 

Petrol-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman’ın 1 Eylül’de yapılan Petrol-İş Genel Merkez seçimlerinde Genel Sekreter seçilmesinin ardından yerine Şube Başkanlığı'na Nesimi Yetişoğlu getirildi. Seçimden sonra genel merkez yönetiminin mazbatasını almasıyla birlikte şubede devir teslim töreni gerçekleştirildi. Törene Genel Sekreter Salih Akduman, Genel Yönetim Sekreteri Ünal Akbulut, Kocaeli Şube eski başkan yardımcıları Cavit Alkanat, Salih Efe, Nezih Güdelci, Tekin Kara, Recep Kurt, Aziz Opak, Tüpraş eski Baştemsilcisi İsmail Yurt, Fikret Aladağ ve Mehmet İpşiroğlu katıldı.

 

AYNI RUH DEVAM EDECEK

 

Devir teslim töreninde konuşan Genel Sekreter Salih Akduman, “Geçtiğimiz hafta sendikamızın genel kurulunu yaptık. Bugün burada bizim abilerimiz var. Yıllarca bize abilik yapan çalışma arkadaşlarımızla şubenin yeni yönetime hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Onlara güveniyoruz. Birbirine çok bağlı, beraber hareket edebilen bir ekip ruhu ile çalıştık. Onların da aynı ruhla çalışacaklarına inanıyorum. Abilerimizin bugünü bizimle paylaşmalarından mutluluk duydum” dedi.

 

toplu-(1)-019.jpg

 

GELENEK SÜRÜYOR

 

Tüpraş rafineri temsilciliğinden Petrol-İş Genel Yönetim Sekreterliği'ne gelen Ünal Akbulut ise şubelerinin 25 yıllık tarihinin devir teslimine katıldığını belirtti. Akbulut, “Petrol-İş Sendikası'nın 25 yıllık tarihi bugün burada. Devir teslimin 25 yıllık mazi ile birlikte yapılması Kocaeli’de geleneğin devam ettiğinin göstergesidir. Genç kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi. Yeni şube başkanı Nesimi Yetişoğlu, “Abilerimizle birlikte olmaktan çok gururluyum. Aslında biz eskinin devamıyız. Yeni bir şey yok. Yeni olan sadece isimler. İşçinin ve emeğe dair ne varsa hep birlikte yapacağız” dedi.

 

YENİ YÖNETİM BELLİ OLDU

 

Devir teslim töreninden sonra görev dağılımı da yapıldı. Şube Başkan Yardımcılığı'ndan Şube Başkanlığı'na gelen Nesimi Yetişoğlu’nun yerine Kamil Keskin geçerken, Teoman Aydınoğlu Mali İşler Başkan Yardımcılığı görevinde kaldı. Yönetim kuruluna ise yedekten Bayram Tekiner geldi.

 

yeni-yonetim-(2).jpg

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı