Haber
23 Nisan 2019 - Salı 12:04
 
23 Nisan çocuklarının gösterisi büyüledi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında il protokolü, çocukların hazırladıkları gösterileri izledi.
KOCAELİ Haberi
23 Nisan çocuklarının gösterisi büyüledi

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kutlama programına Vali Hüseyin Aksoy, eşi Hülya Aksoy, EDOK Komutanı Kadir Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mikdat Aydın, il idarecileri, kurum müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

anaokulu-(3).jpg

turk.jpg

 

AZİM VE KARARLILIĞIN GÖSTERGESİ


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 99. açılış yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum. 23 Nisan 1920’de milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır düsturu, milletin bağımsızlığının tezahürüdür. Tarih sayfalarında birçok şerefli imza bırakan ecdadımızın birlikte ve beraberlik içinde gösterdiği azim ve kararlılığın göstergesidir. Gazi meclisimizin kurulduğu gün olması itibariyle hafızamızda önemli yer tutan bu gün aynı zamanda dünya çocuklarına armağan edilen önemli bir gündür. Atatürk Türkiye Cumhuriyet’i için önemli olan bir günü hediye etmenin yarının da çocukların olduğunu vurgulamıştır” dedi.

 

izmit-(1).jpg

 

izmit-(3).jpg

 

BARIŞIN TEZAHÜRÜSÜNÜZ


Çelik şöyle devam etti: “Evlatlarımız daha müreffeh yarınlarıyla dünya çocuklarıyla birlikte yürüyecektir. Sizlere armağan edilen bu büyük gün şüphesiz ki üzerinize büyük sorumluluklar yüklemektedir. Bu gün ayak bastığımız topraklarda yüzyıllar boyunca neler yaşandığını öğrenmemiz milli ve manevi değerli içselleştirmemiz ve dünyayı öğrenmemiz çok önemlidir. Bizim yerimize siz geçeceksiniz. Ay yıldızlı bayrağımızı yedi cihanda dalgalandıracaksınız. Siz ilelebet payidar kalacak, devletimizin güvencesi millet egemenliğinin teminatısınız. Dostluğun ve barışın en güzel tezahürüsünüz. Yılmadan yorulmadan azimle çalışmalısınız. Çünkü siz her daim tarihe yön vermiş milletin neferlerisiniz.”

 

anaokulu-(2).jpg

 

katilimcilar-(4).jpg

 

BAYRAKLARLA SAHNEYE ÇIKTILAR 


İzmit Halk Eğitim Merkezi’nin çocuklardan oluşan halk oyunları ekibi Trabzon, Tekirdağ, İzmir ve Kafkas yörelerini sahneledi. Çocuklar, Türkiye ve dünya kültürlerini tanıtan danslar ve halayları sahnede sergiledi. Katılımcılar, çocukların performansına alkışlarla tempo tuttu. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ni renklendiren minikler, rengarenk kıyafetleriyle bayramlarını gönüllerince kutladı. Alkışların bir an olsun susmadığı kutlama programında günlerce hazırlanan çocukların performansı çok beğenildi. Çocuklar, hazırladıkları gösteri sonrası hep beraber Türk bayrakları ile şarkılar söyledi.

 

whatsapp-image-2019-04-23-at-11.44.jpg

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı