Haber
29 Ağustos 2019 - Perşembe 13:48
 
10 yıllık esaret bitti! Kocaelispor'un transfer yasağı kalktı
Kocaelispor’un 10 yıllık transfer yasağı büyükşehirin desteği ile sonunda bitti. 10 yıllık borcun bitmesi ile birlikte Kocaelispor özgürlüğüne kavuştu
- Haberi
10 yıllık esaret bitti! Kocaelispor'un transfer yasağı kalktı

Kocaelispor’un 2019-2020 sezonu öncesi transfer yasağının kaldırılması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi devreye girdi. Seka Park Otel’de transfer tahtasının kalkmasına ilişkin toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaelispor Kulüp Başkanı Hüseyin Üzülmez ve kulüp yöneticileri katıldı.  Toplantı ile birlikte Kocaelispor’un 10 yıllık transfer yasağı kaldırıldı. Toplamda 8 Milyonluk borç temizlendi.

 

 

BUGÜN KOCAELİSPOR BAYRAMI

 

Toplantının başında konuşan kulüp başkanı Hüseyin Üzülmez: “Bugün Kocaelispor tarihinin Kocaeli tarihinin Kocaeli de spor tarihinin çok önemli bir günü. Bugün doğduğu günden kendini bildiği günden beri Kocaelispor’un peşinde koşan, 7’den 70’e Kocaelispor’u sevenlerin 10 yıldır beklediği gün bugündü. Kocaelispor için bugün bir bayram. 30 Ağustos ile birlikte Kocaelispor bayramını da kutluyoruz. Çok yoğun geçen 3 aylık süreçte maddi manevi bize desteği olan, Tahir Büyükakın’a çok teşekkür ediyorum. Onun varlığı en sıkıntılı zamanlarda bizlere tembihleri ile bizlere verdiği motivasyonla çok sıkıntılı geçen süreci atlattık.

 

10 YILLIK BORCU TEMİZLEDİK

 

Bu süreç içerisinde tüm kalbimle Kocaelispor camiası adına teşekkür ediyorum. En büyük payı başkanımıza vermek istiyorum. Valimiz, siyasi parti il başkanları milletvekillerinin tmamaı olmasa da ilçe belediye başkanlarımız bizlere destek verdi. Sanayiciler tüccarlar destek verdi. Taraftarlar manevi destek verdiler, yönetim kurulu fedakarlık göstererek çalıştı.  Takımın 10 yıllık vergi ve SGK borçlarını yapılandırdık, 10 yıllık borcu temizledik.  Türkiye’de bulunan kulüplerin yüzde 10’unda olmayan kadar temiz bir kulüp yarattık. Her zaman söylediğim gibi bu zorlu sürecin sonunda sportif başarıda gelecek, kayıpsız bir şekilde beyfendisi olduğumuz Süper lige giden yolun başlangıcının bugün olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

BU TAKIM KENTİN MARKASI

 

Daha sonrasında söz alan Büyükşehir Başkanı Tahir Büyükakın: “Benim açımdan olay en başından beri aynı noktadaydı. Kocaelispor bu kentin bir markasıdır. Bu kent marka kent olacaksa Kocaelispor bunun ayrılmaz bir parçasıdır. Kocaelispor’u Süper Lig’de görmek herkesin meselesi olmaldır. Büyükşehir Başkanı olarak biz üzerimize düşeni yaptık. Bir lütufta bulunmadık. Biz kentin kaynağını kente kullandık.

 

8 MİLYONLUK DESTEK VERDİK

 

Burada ben genel sekreterken bir toplantı daha yapmıştık. Kızılyıldız ile ilgili bir sorun vardı. KEV tesisleri ile ilgili dedik ki Kocaelispor ile ilgili kamu kaynağı kullandırmayacağız dedik. Biz elimizi taşın altına koyarak Büyükşehir şirketlerimizden sponsorluk anlaşması yaptık. 8 Milyon civarında bir büyükşehir desteği verildi.

 

KAMU KAYNAĞINI MARKA DEĞERİ İÇİN KULLANDIK

 

Bu kamu kaynağı israfı olarak değerlendirilmesin. Gelecekte Kocaeli’nin marka değerine katkı sunacaktır. Kocaeli’nin Süperlig’de olması inanılmaz bir tanıtım. Bu yaklaşım ile büyükşehir ile sorumluluğun altına girdim. Kamu kaynağının israfı asla değildir, Kocaeli’nin tanıtımına yatırımdır. Farklı yaklaşımlar olabilir. Kamu kaynağını daha önce kullanamyacağınızı söylemiştiniz diyebilirler. Marka değeri için böyle bir adım attık.

 

TAKIM YÖNETİLEBİLİR HALE GELDİ

 

Yeniden başlıyoruz. Her şey bitmiş değil. Bu seviyede desteklerle Kocaelispor’un yeni bir sayfa açması önemli bir konu.  Süperlig çok ciddi bir hedef. Bunun için yapmamız gereken çok iş var. Kentin tüm unsurlarının takımı sahiplenmesi lazım. Sadece Büyükşehir desteği ile takım Süper lige çıkamaz. KEV tesislerinden gelen para ile takım yönetilebilir bir hale geldi. Kocaelispro’u birlikte lige çıkaracağız” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı