Haber
11 Ekim 2018 - Perşembe 11:56
 
10 Ekim Ankara Garı katliamı anıldı
10 Ekim 2015’te Ankara Garı önünde gerçekleşen katliamın üçüncü yıldönümünde kaybedilenler anıldı
KOCAELİ Haberi
10 Ekim Ankara Garı katliamı anıldı

10 Ekim 2015’te “Emek, Demokrasi ve Barış” amacıyla Ankara’da yapılan mitinge bombalı saldırı düzenlenmişti. Gerçekleşen katliamda yüzlerce kişi hayatını kaybetmişti. Bugün hayatını kaybedenler için İzmit’te ortak anma çağrısı ile İzmit Sabri Yalım Parkı’nda yapıldı. Çok sayıda siyasi parti, sendika, oda ve dernek üyesinin katıldığı anma etkinliği patlamada hayatını kaybedenler anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Katliamda hayatını kaybedenlerin için oturma eylemi yapıldı.

 

MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Anma programında açıklamalarda bulunan Eğitim Sen Şube Başkanı Hicran Turan, “Bundan üç yıl önce ülkemizin içinden geçtiği şiddet ve çatışma ortamının sona ermesi için Türkiye’nin dört bir yanından gelen on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen Emek, Demokrasi ve Barış mitingimize savaştan beslenen karanlık odaklar katliamla cevap verdiler. Eşitlik, özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesi yitirdiğimiz arkadaşlarımızın en büyük emanetidir. Bizler bugün kadar olduğu gibi bundan sonra da bu doğrultuda kararlı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

ADALET ARAYIŞIMIZ DEVAM EDİYOR

Turan’ın ardından ise katliamda hayatını kaybeden Korkmaz Tedik’in babası Erdoğan Tedik, “Anaların gözyaşı dinsin çocuklar ölmesin diye Ankara’da on binler toplanmıştı. Ben de orada oğlum Korkmaz ile kızım ile katılmıştım. Barış için oradaydık ama ne yazık ki o gün hiçbir önlem alınmadı. 103 aile 500 yaralıyla büyük bir aile olduk. Adalet arayışımız ısrarla devam ediyor. Dayanışma içinde olduğumuz süre boyunca sadece IŞİD’li katiller değil onlara yol verenler de hesap verir” şeklinde konuştu

Kaynak: Editör: STJ. MUH. TUĞÇE HOCAOĞLU
Yorumlar
Haber Yazılımı