Haber
02 Aralık 2019 - Pazartesi 09:17
 
1 liraya Halk Ekmek! Bugün başlıyor...
Kentin yıllardır tartıştığı, vatandaşların talep ettiği ancak bir türlü uygulanamayan Halk Ekmek, sonunda hayata geçiriliyor.
YAŞAM Haberi
1 liraya Halk Ekmek! Bugün başlıyor...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Fırıncılar Odası tarafından yapılan protokol sonrası Halk Ekmek, bugünden itibaren İzmit’te 8 ayrı noktada satışa sunuluyor. 5 Aralık’tan itibaren 7 satış noktası daha eklenecek.

 

1 TL VEYA 2 TL

 

Halk Ekmek, satışın yapılacağı büfelerden sabah 07.00-09.00-öğlen 12.00-14, akşam da 17.00-19.00 saatleri arasında temin edilebilecek. Büfelerden 200 gram ekmek 1 liradan, 400 gram ekmek 2 liradan satılacak. İlk gün her büfeden 1000 ekmek satışa sunulacak. Talep artarsa sayı arttırılacak.

 

halk-ekmek-(2).jpg

 

SATIŞ NOKTALARI

 

İzmit’te Alikahya Merkez, Bayındırlık-Dünya Bankası, Bağçeşme Meydanı, Bekirdere Mimar Sinan Ortaokulu, Gültepe Mahallesi, Yahya Kaptan, Tavşantepe, Topçular Şeref Meydanı, Kuruçeşme Parkı, Yeni Cuma Parkı, 42 Evler Sanayi Mahallesi, Anıtpark ve Yeşilova Özbek Çeşme Meydanı’nda büfeler konulacak. 

 

TATİL GÜNÜ YOK

 

Halk Ekmek büfelerinden sadece pazar günleri ve resmi tatillerde satış yapılmayacak, büfeler kapalı olacak. Fırıncılar Odası, bu satış noktalarında görev yapmaları için 17 yeni eleman işe aldı, gerekli eğitimleri verdi. Halk Ekmek’te satışı yapılacak ekmekler yeniden faaliyete geçirilen Fırıncılar Odası Kooperatifi üzerinden halka ulaştırılacak. Kooperatif üyesi olan fırıncılar halk ekmeği ortak üretecek. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı