Haber
08 Kasım 2018 - Perşembe 13:19
 
1 Aralık’ta 8 ilçe başkanı aday olacak
İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un başkanlığında bugün gerçekleştirilen İlçe Başkanları Toplantısı sonrası 8 ilçe başkanı genel merkezden onay gelirse aday olacağını açıkladı.
KOCAELİ Haberi
1 Aralık’ta 8 ilçe başkanı aday olacak

AK Parti’de dün alınan kararla Genel Merkez’den ilçe başkanlarının 1 Aralık tarihine kadar istifa etmemeleri talimatı geldi. Talimatın ardından aday adaylığı düşünen İzmit, Dilovası, Darıca, Kartepe, Derince, Körfez, Kandıra ve Gölcük ilçe başkanları 1 Aralık’ta AK Parti Genel Merkezinden gelecek karara göre aday olacaklarını açıkladı.

 

İZMİT İÇİN ADAY OLURUM

İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz yaptığı, “İl başkanımızın söylediği bizim için talimattır, biz buna tabiyiz. O gün geldiğinde bizi uygun görürlerse hizmetten kaçmayacağımızı, İzmit için elimizden geleni yapacağız. Bizim sloganımız ‘İzmit’i seviyoruz.’ Şayet genel merkez onay verirse 1 Aralık tarihinde İzmit için aday olurum” açıklamalarında bulundu.

 

BAŞİSKELE İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM

Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral aday olmayacağını vurgulayarak, “Daha önce belirttiğim gibi adaylığım yok, ilçe teşkilatına devam edeceğim. İlçe teşkilatımda da belediye başkan aday adaylığı düşünen yok. Meclis üyeliği isteyen arkadaşlarımız için de 1 Aralık’a kadar zaman var. Şu an için Başiskele’de resmi bir başvuru gerçekleşmedi. Sadece Erdem Selimoğlu başvuru için gerekli evrakları aldı, onun başvuru yapmasını bekliyoruz. Muhtemelen diğer aday adaylar hafta sonunun geçmesini bekliyor” ifadelerini kullandı.

 

GENEL MERKEZ GÖREV VERİRSE ADAY

Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut genel merkezin kararının önemli olduğunu belirterek, “Biz genel merkezimizin talimatları neyse ona göre hareket edeceğiz. Kişisel olarak düşüncelerimiz önemli değil. Memleketimiz ve AK Parti için güzel olan neyse onun için mücadele ederiz. Dilovası’nda şu ana kadar resmi olarak 2 adayımız başvurularını yaptı. 12 aday adayı ise randevularını aldı, onların da başvuru sürecini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

1 ARALIK’A KADAR ÇALIŞMALARA DEVAM

Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür teşkilat için çalışmaya devam edeceğini vurgulayarak, “Benim bir adaylık düşüncem yoktu onun için etkileyen bir şey olmadı. 4 arkadaşımız evraklarını aldı ve hafta sonu başvurularını gerçekleştirecekler” derken, Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık göreve talip olduğunu söyleyerek, “Genel merkez bizi aday adayı olarak gösterirse bu göreve talibim. 1 Aralık’a kadar teşkilatımızla seçim için çalışmalara devam. Genel merkez nasıl uygun görürse ona göre davranacağız. Adaylık için 1 Aralık’ı bekliyoruz” dedi.

 

KARTEPE İÇİN İSTİŞARELER SÜRÜYOR

Kartepe İlçe Başkanı Mustafa Kocaman istişarelerin devam ettiğini vurgulayarak, “Sayın cumhurbaşkanımıza inanarak siyaset yapan insanlarız, genel merkezden ne talimat gelirse onu başımızın üstüne yaparız. Biz görev adamıyız, genel merkez değerlendirmesinden ne çıkarsa ona razıyız. Şu an adaylık için düşünme aşamasındayım, istişarelerimiz devam ediyor, büyüklerimizle istişarelerimiz devam ediyor, bizim için hangi görevi verirlerse onu yapmaya hazırız. Aday değilim diyemem istişareler sonucu ortaya çıkacak” dedi.

 

GEBZE VE KÖRFEZ’DE BAŞVURULAR SÜRÜYOR

Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, “Adaylık düşüncem yok, teşkilatımızla yola devam. Gebze için yoğun ilgi var şu an için 2 resmi başvuru var, hafta sonu yoğunluk olacak” açıklamalarında bulunurken, Körfez İlçe Başkanı Şener Söğüt yaptığı açıklamada, “Genel merkezin kararını bekliyoruz, 1 Aralık’ta onay çıkarsa tabi ki düşünüyorum. Genel merkez onay verirse Körfez’e aday olacağım. Körfez için bizim dışımızda 8-9 aday var, o arkadaşlar 12 Kasım’a kadar başvurularını gerçekleştirecek” dedi.

 

AK PARTİ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin, “Belediye başkanlarımızın ve ilçe başkanlarımızın durumları aynı, bizimle ilgili durumu genel merkezimiz değerlendirecek. Bize ona göre bir dönüş yapacaklar müsaade konusunda, süreci bekliyoruz. Süreç tüm yöneticilerimiz için geçerli. 1 Aralık’ta genel merkezimiz bize böyle bir sorumluluk yüklerse görevi üstleniriz. Bizim herhangi bir isteğimiz, talebimiz, o yönde bir gayretimiz yok. Genel merkezimizin ve il başkanımızın verdiği görev ne olursa olsun yapmaya hazırız. Biz AK Parti’nin kazanması için mücadele edeceğiz” açıklamasında bulundu.

 

ÖNEMLİ OLAN DAVAYA HİZMET ETMEK

Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez önemli olanın davaya hizmet olduğunu vurgulayarak, “Genel merkezimizin kararlarını uygulayacağız, aday olacak arkadaşlar bizim arkadaşlarımız. Genel merkez onaylarsa 1 Aralık’ta aday olacağız, önemli olan bu davaya hizmet etmek, ne zaman hangi görev verilirse yapmaya hazırız. Bize ilçe başkanlığını layık görmüşler daha ne isteyelim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan? Kandıra için gelip görüşen arkadaşlar var, isteyen arkadaşlar başvurularını yaparlar” diye konuştu.

 

GÖLCÜK ADAY ADAYIYIM

Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp aklında adaylık olduğun söyleyerek, “Genel merkezimiz nasıl uygun görürse o şekilde hareket edeceğiz, aklımda adaylık var. Uygun görülmesi durumunda genel merkezin izin verdiği 1 Aralık tarihinde Gölcük için aday adayıyım. Bugüne kadar Gölcük için Ekrem Aktuğ resmi başvuru gerçekleştirdi, onun dışında şu an için bir başvuru yok” diye belirtti.

 

ADAYLAR ARKADAŞLARIMIZ

Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel tüm adayların arkadaşı olduğunu vurgulayarak, “Benim bir adaylık talebim olmadı, belediye başkanlığı talebim yok. Karamürsel Belediye Başkanımız hem sevdiğim bir arkadaşım hem de çalışkan bir arkadaşımız. Bugüne kadar onunla devam ettik bundan sonra ne olacak bilmiyorum. Diğer başvuruları yapan arkadaşlarım da çok sevdiğim ve tanıdığım isimler. Kim gelirse gelsin biz Karamürsel için AK Parti için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör: STJ. MUH. TUĞÇE HOCAOĞLU
Etiketler: 1, Aralık’ta, 8, ilçe, başkanı, aday, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı